ברכה לחתונה - החופה היא שער החופה היא שער לעבור בו יחדיו החופה היא שער מאפשר ורחב שער המסמל את התרגשות ההתחלה שער המזמין לתקווה גדולה שער החיים המשותפים, ההתרגשות והשמחה שער הכבוד, הויתור, ההתחשבות וההערכה שער היחד המקבל את אישורו הרשמי שער המוביל להמשך יחסים טובים וחמים שער לזוגיות מלאת התחשבות וכוונה שער הפותח דרך של קבלה ונתינה שער לקירבה ואווירה נעימה וטובה שער של התקרבות, שער של אהבה

ברכה לחתונה – החופה היא שער

לברכה הבאה לברכה הקודמת
   

החופה היא שער לעבור בו יחדיו
החופה היא שער מאפשר ורחב

שער המסמל את התרגשות ההתחלה
שער המזמין לתקווה גדולה

שער החיים המשותפים, ההתרגשות והשמחה
שער הכבוד, הויתור, ההתחשבות וההערכה

שער היחד המקבל את אישורו הרשמי
שער המוביל להמשך יחסים טובים וחמים

שער לזוגיות מלאת התחשבות וכוונה
שער הפותח דרך של קבלה ונתינה

שער לקירבה ואווירה נעימה וטובה
שער של התקרבות, שער של אהבה

שליחת ברכה אישית
מאת - שם
מאת - דוא"ל
אל - שם
אל - דוא"ל
תאריך משלוח
שעת משלוח
כותרת
הודעה אישית

כתיבת תגובה

טקס החתונה מכיל כמה אלמנטים טקסיים. למי שמקיימים ומקיימות את החתונה לפי המסורת היהודית מזומן טקס החופה. החופה מסמלת את הבית העתיד לקום. החופה הינה יריעה הפרוסה על גבי ארבעה עמודים המוחזקים על ידי קרובי הזוג הנישא. מעמד החופה הוא למעשה המעמד בו הופך הזוג לזוג נשוי. זוגות רבים מבקשים בערב החתונה ובמעמד החופה לשאת ברכות הדדיות. ברכות לדרך החדשה, ברכות המתארות את הזוגיות והדרך שהובילה עד למעמד החתונה.
הברכה לחתונה המובאת מעלה, מתארת בשפה קולחת ומהנה את הברכות אותן רוצה הזוג לברך עצמו ואת הברכות שכל מברך ומברכת במעמד החופה רוצה לברך את הזוג.
הברכה מתארת את החופה כשער לדרך משותפת חדשה, ובאופן הזה משלבת את הברכות הנהדרות שכל זוג שמתחתן מאחל לעצמו.
בברכה לחתונה המיוחדת שמובאת כאן למעלה האהבה מוזכרת רק בסופה של הברכה, זאת משום שהברכה מדגישה שלפני האהבה (או מעליה) דרושים מהלכים ארוכי טווח שיתמכו בה.

בברכת מזל טוב לחתונה!


לעוד ברכות לחתונה

לעוד ברכות ליום נישואין