טיפים לברכה לכל אירוע אין כמו קבלת ברכה לחמם את הלב. ברכות ליום ההולדת, ברכות לגיוס, ברכה לחתונה או ברכות החלמה מהירה. החוכמה היא לא רק לתת את הברכה, אלא גם לדאוג כי הברכה הנכונה תגיע בזמן הנכון לאנשים הנכונים. גם לאחר שנים, אירועים שונים שהתרחשו במהלך החיים יזכרו בזכות הברכות, אם הן היו בדיוק הדבר הנכון בזמן הנכון. בחירת המילים הנכונות בכל ברכה, גם כזו המעוצבת וניתנת ככרטיס וגם כזו המושמעת בעל פה, המרכיב העיקרי הוא  המילים. כדי לבחור את הברכה הנכונה לארוע: צריך להתאים את הברכה לארוע אליו היא ניתנת ולמעמד בו היא ניתנת. האם אנו עומדים להקריא את הברכה, או לתת אותה כתובה? (או אז אפשר להוסיף פרטים "חסויים") כדאי להתחשב לא רק באופי הארוע אלא גם בקרבה שלנו למבורכים: אין דין ברכה לחבר לעבודה כדין ברכה לבן זוג או הורה. אופי הברכה צריך להתאים לסוג המסר אותו אתם רוצים להעביר: הומוריסטי, מרגש, רומנטי או אולי פורמלי? (אנחנו תמיד בעד הומור ...) וכמובן כשאי מאוד להקפיד על העיצוב המשלים למסר המילולי: קריקטורה עם מסר הומוריסטי, תמונה מרגשת עם מסר נוגע ללב. בחירת הסגנון הנכון כדי לבחור בברכה נוגעת, כזו שתרגש את מקבל הברכה, צריך להקפיד על הכללים הבאים: התאימו את הברכה לאופי ההגשה – ברכה המושמעת בעל פה צריכה להיות קצרה מספיק כדי לא לשעמם, וארוכה מספיק כדי להביע את הרעיון. כרטיס ברכה צריך לשלב עיצוב ומסר לשלמות אחת. החליטו על סגנון – ברכות מעוצבות בחרוזים או בכתיבה חופשית. ברכה בחרוזים היא ברכה שזוכרים, היא ברכה שנשמעת באופן קולח, קל להכניס בה הומור, ועם זאת לא כל האנשים אוהבים חרוזים. כאשר הברכה מיועדת לארוע בו רוצים להעביר מסר בקלילות  כדאי לבחור בסגנון עם חריזה. באירועים המיועדים למבוגרים כדאי לבחור בשילוב החריזה עם הומור עוקצני אשר יאיר את החרוזים באור מבוגר ושובב. ברכות מחורזות הינן מלאכת אומנות, ולמי שיש הכשרון - מומלץ להשתמש בו. התאימו את הברכה לנמענים – ברכה היא תמיד מרגשת יותר כאשר היא כוללת את המגע האישי. חתימה מיוחדת, הקדשה או שילוב חומרים אישיים בברכה תרגש ותהפוך את הברכה למשמעותית ואישית יותר.   ברכה אישית ונוגעת יכולה להיות מרגשת גם יותר מהמתנה המתלווה אליה, מחווה הנזכרת לשנים רבות. הומור וקלילות, עוקצנות לצד רצינות משולבים בהגשה ועיצוב מתאימים יכולים להפוך את הברכה לשיא משמעותי בהצלחת האירוע.

טיפים לברכה לכל אירוע

אין כמו קבלת ברכה לחמם את הלב. ברכות ליום ההולדת, ברכות לגיוס, ברכה לחתונה או ברכות החלמה מהירה.
החוכמה היא לא רק לתת את הברכה, אלא גם לדאוג כי הברכה הנכונה תגיע בזמן הנכון לאנשים הנכונים. גם לאחר שנים, אירועים שונים שהתרחשו במהלך החיים יזכרו בזכות הברכות, אם הן היו בדיוק הדבר הנכון בזמן הנכון.

בחירת המילים הנכונות
בכל ברכה, גם כזו המעוצבת וניתנת ככרטיס וגם כזו המושמעת בעל פה, המרכיב העיקרי הוא  המילים. כדי לבחור את הברכה הנכונה לארוע:

 • צריך להתאים את הברכה לארוע אליו היא ניתנת ולמעמד בו היא ניתנת. האם אנו עומדים להקריא את הברכה, או לתת אותה כתובה? (או אז אפשר להוסיף פרטים "חסויים")
 • כדאי להתחשב לא רק באופי הארוע אלא גם בקרבה שלנו למבורכים: אין דין ברכה לחבר לעבודה כדין ברכה לבן זוג או הורה.
 • אופי הברכה צריך להתאים לסוג המסר אותו אתם רוצים להעביר: הומוריסטי, מרגש, רומנטי או אולי פורמלי? (אנחנו תמיד בעד הומור …)
 • וכמובן כשאי מאוד להקפיד על העיצוב המשלים למסר המילולי: קריקטורה עם מסר הומוריסטי, תמונה מרגשת עם מסר נוגע ללב.

בחירת הסגנון הנכון
כדי לבחור בברכה נוגעת, כזו שתרגש את מקבל הברכה, צריך להקפיד על הכללים הבאים:

 1. התאימו את הברכה לאופי ההגשה – ברכה המושמעת בעל פה צריכה להיות קצרה מספיק כדי לא לשעמם, וארוכה מספיק כדי להביע את הרעיון. כרטיס ברכה צריך לשלב עיצוב ומסר לשלמות אחת.
 2. החליטו על סגנון – ברכות מעוצבות בחרוזים או בכתיבה חופשית. ברכה בחרוזים היא ברכה שזוכרים, היא ברכה שנשמעת באופן קולח, קל להכניס בה הומור, ועם זאת לא כל האנשים אוהבים חרוזים. כאשר הברכה מיועדת לארוע בו רוצים להעביר מסר בקלילות  כדאי לבחור בסגנון עם חריזה. באירועים המיועדים למבוגרים כדאי לבחור בשילוב החריזה עם הומור עוקצני אשר יאיר את החרוזים באור מבוגר ושובב. ברכות מחורזות הינן מלאכת אומנות, ולמי שיש הכשרון – מומלץ להשתמש בו.
 3. התאימו את הברכה לנמענים – ברכה היא תמיד מרגשת יותר כאשר היא כוללת את המגע האישי. חתימה מיוחדת, הקדשה או שילוב חומרים אישיים בברכה תרגש ותהפוך את הברכה למשמעותית ואישית יותר.

 

ברכה אישית ונוגעת יכולה להיות מרגשת גם יותר מהמתנה המתלווה אליה, מחווה הנזכרת לשנים רבות. הומור וקלילות, עוקצנות לצד רצינות משולבים בהגשה ועיצוב מתאימים יכולים להפוך את הברכה לשיא משמעותי בהצלחת האירוע.

2 תגובות בנושא “ברכה חמה ליום הולדת 60”

 1. מילים מהלב, אתר הברכות המחממות את הלב הגיב:

  שמחים להציע לכם כרטיסי ברכה ליום הולדת

 2. עליזה ארואטי הגיב:

  אכן ברכןת מהלב

כתיבת תגובה

לאלו שרוצים ברכה לא נדושה, לאלו שחסרות להם ברכות תודה או הקדשה, לאלו שמחפשים ברכה שונה ומיוחדת, ברכה לחתונה, ברכות  לבר מצווה או ברכות ליום הולדת, הגעתם בדיוק למקום הנכון, מקום בו תוכלו למצוא ברכה לכל עת, אתר ברכות מושקע ומחכה רק לך, כי בינינו - מי לא רוצה לקבל ככה סתם מילה טובה או ברכה ? אתר הברכות "מילים מהלב" מברך אתכם על השימוש באתר ושמח על האפשרות להגיש לכם ברכות לכל ארוע ומטרה בחיים.

לאלו שרוצים ברכה לא נדושה, לאלו שחסרות להם ברכות תודה או הקדשה, לאלו שמחפשים ברכה שונה ומיוחדת, ברכה לחתונה, ברכות  לבר מצווה או ברכות ליום הולדת, הגעתם בדיוק למקום הנכון, מקום בו תוכלו למצוא ברכה לכל עת, אתר ברכות מושקע ומחכה רק לך, כי בינינו - מי לא רוצה לקבל ככה סתם מילה טובה או ברכה ? אתר הברכות "מילים מהלב" מברך אתכם על השימוש באתר ושמח על האפשרות להגיש לכם ברכות לכל ארוע ומטרה בחיים.לאלו שרוצים ברכה לא נדושה, לאלו שחסרות להם ברכות תודה או הקדשה, לאלו שמחפשים ברכה שונה ומיוחדת, ברכה לחתונה, ברכות  לבר מצווה או ברכות ליום הולדת, הגעתם בדיוק למקום הנכון, מקום בו תוכלו למצוא ברכה לכל עת, אתר ברכות מושקע ומחכה רק לך, כי בינינו - מי לא רוצה לקבל ככה סתם מילה טובה או ברכה ? אתר הברכות "מילים מהלב" מברך אתכם על השימוש באתר ושמח על האפשרות להגיש לכם ברכות לכל ארוע ומטרה בחיים.