למה אנחנו מתרגשים מברכות ליום הולדת?קניית מתנה ליום הולדת היא עניין של מה בכך, לעומת זאת כתיבה של ברכה אישית שדורשת השקעה של זמן זה כבר לא עניין שבשגרה. אז למה אנחנו מתרגשים לקרוא ברכות ליום הולדת? כי מדובר על ברכות אישיות ששמות דגש על התוכן המקורי, זו לא עוד ברכה קנויה עם טקסטים שגרתיים. תוכן מקורי וייעודי הינו אוסף של זכרונות אינטימיים, זכרונות ממקומות או אירועים חשובים, נוסטלגיים ו/או מצחיקים. הוכחה לכך שפעמים רבות ברכה מרגשת אותנו יותר מהמתנה עצמה היא שברכה שומרים באיזו מגירה, לעומת זאת - מתנה מקובל גם ללכת ולהחליף בחנות. לא תמיד צריך להיזכר ולהשקיע בזיכרונות ובסיפורים נוסטלגיים, לפעמים התאמה אישית של שיר ידוע, או אגדת ילדים עממית - כמו גם משל קצר עם מוסר השכל - יכולים לעשות את העבודה. יש הרבה מבנים של ברכות שיכולות לרגש את המקבל אותן: למשל - מבנה שבנוי מתאור של הבנאדם ותכונותיו הטובות, לאחר מכן סיכום אירועים של השנה שחלפה ולבסוף איחולים לשנה החדשה שבפתח. מבנה נוסף הוא זרקור על היום המיוחד הזה, תיאור היום בשנה שבו מתבגרים, מתרגשים, ביום הזה לפעמים עושים חשבון נפש על מאזן החלומות שהתגשמו בשנה החולפת ואלו שעוד רחוקים מלהתגשם. רעיון תוכן נוסף לברכה זה הזדמנות להגיד ולכתוב לאדם דברים שאתה חושב עליו ולא יכול להגיד לו, זה כמו מכתב שיש בו הזדמנות נהדרת לחלוק ולהביע רגשות. ולבסוף – יום ההולדת עצמו, היום שבו נולדנו – מה מסמל התאריך, דברים נוספים שקרו בתאריך הזה, אישים מפורסמים שנולדו גם הם באותו תאריך, וארועים מיוחדים שהתרחשו בתאריך הזה. לפעמים גם שנים עשר המזלות יכולים להוות תוכן מעניין ומותאם ליום הולדת. ואחרי שהשקענו וכתבנו כל כך יפה ברכת יום הולדת מרגשת, כדאי להדפיס אותה על נייר מיוחד ו/או למסגר אותה, או לחשוב על כל דרך שהיא שתעזור למקבל הברכה לשמור אותה. קראתם את כל זה ולא מצאתם את הדרך לרגש את יקיריכם? אל תתייאשו. יש אנשים שכתיבה זה לא הצד החזק שלהם, אז הנה עוד רעיון לברכת יום הולדת מרגשת: ידוע כי תמונה שווה אלף מילים: ניתן להכין ברכות מרגשות גם מאוסף של תמונות קטנות וממוסגרות. ניתן להדפיס תמונה או אוסף תמונות על פריט שימושי לבית, לאוטו או למשרד. ניתן להכין לוח-עד עם תמונות ותאריכי יום הולדת של יקיריכם המשותפים. מכאן - השמיים הם הגבול. אז שיהיה במזל טוב

למה אנחנו מתרגשים מברכות ליום הולדת?

קניית מתנה ליום הולדת היא עניין של מה בכך, לעומת זאת כתיבה של ברכה אישית שדורשת השקעה של זמן זה כבר לא עניין שבשגרה.
אז למה אנחנו מתרגשים לקרוא ברכות ליום הולדת?
כי מדובר על ברכות אישיות ששמות דגש על התוכן המקורי, זו לא עוד ברכה קנויה עם טקסטים שגרתיים.
תוכן מקורי וייעודי הינו אוסף של זכרונות אינטימיים, זכרונות ממקומות או אירועים חשובים, נוסטלגיים ו/או מצחיקים.
הוכחה לכך שפעמים רבות ברכה מרגשת אותנו יותר מהמתנה עצמה היא שברכה שומרים באיזו מגירה, לעומת זאת – מתנה מקובל גם ללכת ולהחליף בחנות.
לא תמיד צריך להיזכר ולהשקיע בזיכרונות ובסיפורים נוסטלגיים, לפעמים התאמה אישית של שיר ידוע, או אגדת ילדים עממית – כמו גם משל קצר עם מוסר השכל – יכולים לעשות את העבודה.
יש הרבה מבנים של ברכות שיכולות לרגש את המקבל אותן:
למשל – מבנה שבנוי מתאור של הבנאדם ותכונותיו הטובות, לאחר מכן סיכום אירועים של השנה שחלפה ולבסוף איחולים לשנה החדשה שבפתח.
מבנה נוסף הוא זרקור על היום המיוחד הזה, תיאור היום בשנה שבו מתבגרים, מתרגשים, ביום הזה לפעמים עושים חשבון נפש על מאזן החלומות שהתגשמו בשנה החולפת ואלו שעוד רחוקים מלהתגשם.
רעיון תוכן נוסף לברכה זה הזדמנות להגיד ולכתוב לאדם דברים שאתה חושב עליו ולא יכול להגיד לו, זה כמו מכתב שיש בו הזדמנות נהדרת לחלוק ולהביע רגשות.
ולבסוף – יום ההולדת עצמו, היום שבו נולדנו – מה מסמל התאריך, דברים נוספים שקרו בתאריך הזה, אישים מפורסמים שנולדו גם הם באותו תאריך, וארועים מיוחדים שהתרחשו בתאריך הזה.
לפעמים גם שנים עשר המזלות יכולים להוות תוכן מעניין ומותאם ליום הולדת.
ואחרי שהשקענו וכתבנו כל כך יפה ברכת יום הולדת מרגשת, כדאי להדפיס אותה על נייר מיוחד ו/או למסגר אותה, או לחשוב על כל דרך שהיא שתעזור למקבל הברכה לשמור אותה.
קראתם את כל זה ולא מצאתם את הדרך לרגש את יקיריכם?
אל תתייאשו. יש אנשים שכתיבה זה לא הצד החזק שלהם, אז הנה עוד רעיון לברכת יום הולדת מרגשת:
ידוע כי תמונה שווה אלף מילים: ניתן להכין ברכות מרגשות גם מאוסף של תמונות קטנות וממוסגרות.
ניתן להדפיס תמונה או אוסף תמונות על פריט שימושי לבית, לאוטו או למשרד. ניתן להכין לוח-עד עם תמונות ותאריכי יום הולדת של יקיריכם המשותפים.
מכאן – השמיים הם הגבול. אז שיהיה במזל טוב

3 תגובות בנושא “ברכת פרידה כשמגיע סוף דבר”

 1. יש לי שאלה באם אתם יכולים לעזור הגיב:

  לצערי רעיתי זהבה נפטרה ובסוף החודש יש לנו הזכרה למלות שנה לפטירה. שאלתי באם אתם יכולים להציע לי לכתוב מכתב פרידה לרעייתי זהבה שהותו אני הקריא במלאות שנה לפטירתה
  בתודה מכל הלב אני אקרא זאת בזמן ההזכרה תודה

 2. מילים מהלב, אתר הברכות המחממות את הלב הגיב:

  שלום רב,
  ראשית, משתתפים בצערך.
  אנו כמובן יכולים לכתוב עבורך מכתב פרידה במלאות שנה לפטירת רעייתך.
  כדי שהמכתב יהיה אישי ומיוחד ושיקף את אשר על לבך, אנו זקוקים לפרטים.
  אנא צור איתנו קשר במייל info@mehalev.co.il
  או בטלפון 050-4478278.
  בשיחתנו נעזור לך למסור לנו את הפרטים ונבדוק את עלות כתיבת המכתב.
  בברכה,
  צוות הכותבים של אתר מילים מהלב

 3. גילעד הגיב:

  פרידה חבר

כתיבת תגובה

לאלו שרוצים ברכה לא נדושה, לאלו שחסרות להם ברכות תודה או הקדשה, לאלו שמחפשים ברכה שונה ומיוחדת, ברכה לחתונה, ברכות  לבר מצווה או ברכות ליום הולדת, הגעתם בדיוק למקום הנכון, מקום בו תוכלו למצוא ברכה לכל עת, אתר ברכות מושקע ומחכה רק לך, כי בינינו - מי לא רוצה לקבל ככה סתם מילה טובה או ברכה ? אתר הברכות "מילים מהלב" מברך אתכם על השימוש באתר ושמח על האפשרות להגיש לכם ברכות לכל ארוע ומטרה בחיים.

לאלו שרוצים ברכה לא נדושה, לאלו שחסרות להם ברכות תודה או הקדשה, לאלו שמחפשים ברכה שונה ומיוחדת, ברכה לחתונה, ברכות  לבר מצווה או ברכות ליום הולדת, הגעתם בדיוק למקום הנכון, מקום בו תוכלו למצוא ברכה לכל עת, אתר ברכות מושקע ומחכה רק לך, כי בינינו - מי לא רוצה לקבל ככה סתם מילה טובה או ברכה ? אתר הברכות "מילים מהלב" מברך אתכם על השימוש באתר ושמח על האפשרות להגיש לכם ברכות לכל ארוע ומטרה בחיים.לאלו שרוצים ברכה לא נדושה, לאלו שחסרות להם ברכות תודה או הקדשה, לאלו שמחפשים ברכה שונה ומיוחדת, ברכה לחתונה, ברכות  לבר מצווה או ברכות ליום הולדת, הגעתם בדיוק למקום הנכון, מקום בו תוכלו למצוא ברכה לכל עת, אתר ברכות מושקע ומחכה רק לך, כי בינינו - מי לא רוצה לקבל ככה סתם מילה טובה או ברכה ? אתר הברכות "מילים מהלב" מברך אתכם על השימוש באתר ושמח על האפשרות להגיש לכם ברכות לכל ארוע ומטרה בחיים.

מתנה אוהבת
 למילוי הלב, לעוד אהבה
משלוח חינם
להזמנת מתנת מארז גלויות ואוהבות